Metoda Teepy Snow i jej recepcja demencji – zaproszenie na 42. spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”
Zapraszamy do udziału w spotkaniu z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone omówieniuautorskiej metody pracy z chorymi, Teepy Snow.
Teepa Snow jest terapeutką zajęciową i ekspertem ds. demencji w Stanach Zjednoczonych, założycielką
i twórczynią programu edukacyjnego Positive Approach to Care TM – PAC TM, czyli Pozytywne podejście do opieki. Swoje 34-letnie doświadczenie w geriatrii i opiece nad osobami demencyjnymi zawarła w metodzie o nazwie Teepa Snow, która cieszy się coraz większym uznaniem i zainteresowaniem na całym świecie. Chodzi tu o praktyczne umiejętności, dzięki którym jesteśmy w stanie wniknąć w świat chorych na demencję i lepiej ich zrozumieć. To spojrzenie na demencję z drugiej strony lustra, odkrycie, iż z pozoru niezrozumiałe dla nas komunikaty, wysyłane przez osoby dotknięte demencją, są w pełni uzasadnione i logiczne. Zawsze kryje się za nimi chęć zakomunikowania czegoś.
Każdy, kto weźmie udział w warsztatach poświęconych Teepa Snow, odkryje świat, którego nigdy by się nie spodziewał, a jego podejście do chorego i opieka nad nim zyskają nowy wymiar.
Teepa Snow uczy nas spoglądać na świat oczami demencji, po to, aby mieć lepszy kontakt z chorymi
i aby komunikacja działała z pożytkiem w obydwie strony. Prowadzi nas przez obszary mózgu objęte demencją, abyśmy zdobyli wiedzę o zachodzących w nich procesach i ich konsekwencjach. Abyśmy zrozumieli jak czuje się i odbiera świat osoba chora. To niezwykła, przejmująca podróż, bardzo obrazowo wyjaśniająca nam procesy, jakim podlegają chorzy. Odbywamy ją, aby poprawić nasze relacje z chorymi
i usprawnić naszą wzajemną komunikację.
Szkolenie poprowadzi Marlena Meyer, jedyna w Polsce licencjonowana terapeutka metody Teepy Snow. Warto zarezerwować czas, aby dowiedzieć się, co Teepa Snow i Pani Marlena Meyer mówią o demencji. Dowiedzą się Państwo czym jest pozytywne podejście do opieki, jak działa technika HUHTM (Hand-under-HandTM).
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 czerwca 2016 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul. W.Andersa 13 na Muranowie.
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.
Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.