Usprawnianie osoby niesamodzielnej, niechodzącej – pomocne ćwiczenia rehabilitacyjne.
Zapraszamy na 52. powakacyjne spotkanie z cyklu „Przystanek Alzheimer”, które zostanie poświęcone prezentacji ćwiczeń i formom rehabilitacji.
Pokażemy ćwiczenia, jakie może prowadzić ze swoim podopiecznym opiekun, chcący aktywizować osobę chorą do dalszego, samodzielnego wstawania, a przede wszystkim chodzenia w sytuacji, gdy osoba chora odmawia wykonania tych czynności i nie chce z nami współpracować.
Spotkanie, o którym mowa, jest kontynuacją szkolenia, jakie poprowadził mgr Tomasz Wiącek w kwietniu 2017 roku. Z powodu ogromnego zainteresowania tym tematem i sposobu, w jaki poprowadzone zostało szkolenie „Przystanek Alzheimer” organizuje drugą część w/w szkolenia. Tym razem tematem spotkania będą ćwiczenia i formy rehabilitacji prowadzone i adresowane do osoby chorej w chodzie. Będą to ćwiczenia i pomocne wskazówki odnośnie tego, w jaki sposób usprawniać chorego podczas czynności chodzenia. Przypomnijmy, że tematem pierwszego szkolenia było usprawnianie chorego w sytuacji osoby leżącej. Pokazowe ćwiczenia rehabilitacyjne miały na celu zapoznanie uczestników spotkania z zestawem ruchów i ułożeniami ciała, aktywizującymi chorego i mobilizującymi go do siadania, wstawiania i przesiadania się. Tym razem pan Tomasz Wiącek skoncentruje się na czynnościach związanych z chodzeniem.
Tomasz Wiącek jest mgr rehabilitacji i fizykoterapii. Na co dzień zajmuje się rehabilitacją osób niesamodzielnych w Akademickim Centrum Medycznym w Warszawie. Jest osobą z dużym doświadczeniem i odpowiednim podejściem do osób chorych na choroby neurodegeneracyjne mózgu.
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 września 2017 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ulicy W. Andersa 13 na Muranowie.
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres:przystanekalzheimer@gmail.com, ewentualnie telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.
Uwaga! W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.